Лекції з гравітації. Частина I: космологія

Переглядів:  546
ISBN: 
978-966-285-591-3
Індекс: 00690
Лекції з гравітації. Частина I: космологія : навчальний посібник / І. В. Танатаров ; пер. з рос. Ю. Балькової. – Харків : ХНУ імені В. Н. Каразіна, 2019. – 180 с.

Посібник являє собою дещо розширений конспект лекцій семестрового курсу для фізиків, який є введенням до загальної теорії відносності та космології. Від читача очікується розуміння підходу з перших принципів у формалізмі Лагранжа, знання тензорної алгебри
а основ спеціальної теорії відносності. Загальна теорія відносності та необхідні елементи диференційної геометрії викладаються у рамках курсу. Перші два розділи присвячені розробці загальної теорії та математичного апарату загальної теорії відносності. При цьому послідовне викладення загальної теорії ілюструється важливими прикладами та задачами космології. У третьому розділі розглядається більш детально власне космологія однорідного та ізотропного Всесвіту з акцентом на геометродинамічних властивостях різноманітних моделей та Стандартна космологічна модель. Текст може бути корисним та цікавим як для студентів, так і для наукових співробітників.