«Прошу не отказать…»: звернення до влади вчених-гуманітаріїв Харківського університету та членів їхніх родин на початку 1920-х років / уклад. та вступ. стаття Ю. А. Кісельова. – Харків : ХНУ імені В. Н. Каразіна, 2021. – 116 с. (Серія «Джерелознавчі зошити»: Зошит 7)
Видання містить документи, що зберігаються у фонді Всеукраїнського комітету сприяння вченим в Центральному державному архіві вищих органів влади та управління України. Серед документів звернення та листи, які надають інформацію про умови життя та потреби харківських науковців та членів їхніх родин на початку 1920-х років.
Політика пам’яті в країнах Європи та Америки : методичні рекомендації до спеціального курсу для студентів історичного факультету / Д. В. Миколенко. – Харків : XНУ імені В. Н. Каразіна, 2021. – 68 с.
Видання містить методичні рекомендації до тем спеціального курсу з акцентуванням уваги на ключових питаннях, пов’язаних з кожною із них. Представлені джерела та література сприятимуть кращому засвоєнню матеріалу програми та отриманню студентами більш глибоких знань.
Історіографія історії сіверян: питання історичної деконструкції : монографія / М. І. Кириченко ; наук. ред. С. М. Куделко. – Харків : ХНУ імені В. Н. Каразіна, 2020. – 212 с.
У монографії розглядаються проблеми інтерпретації історичних джерел на прикладі історіографії історії сіверян. Вивчаються процеси складання історіографічних традицій, у рамках яких відбувалося формування уявлень про історію сіверян. Аналізуються тлумачення інформації тих історичних джерел, на основі яких конструювалися наративи з історії сіверян в історіографії.
Історія України : навчальний посібник / В. І. Танцюра, С. М. Куліш, О. О. Пересада. – Вид. 2‐ге, випр. та доп. – Харків : ХНУ імені В. Н. Каразіна, 2020. – 536 с.
Навчальний посібник допомагає організувати самостійне опрацювання обовʼязкового курсу «Історія України», розробленого згідно з кредитно‐модульною системою навчання. Видання знайомить із історією й особливостями протікання найважливіших соціально‐ політичних процесів в Україні від найдавніших часів до сучасності.
Поселення херсонеської хори Маслини у Північно-Західній Тавриці : монографія / В. В. Котенко. – Х. : ХНУ імені В. Н. Каразіна, 2017. – 228 с.
Монографія присвячена комплексному вивченню поселення Маслини, що належить до хори Херсонеса Таврійського у Північно-Західній Тавриці. Пам’ятка була розкопана протягом 1972–1986 рр. загоном Харківського університету Північно-Кримської експедиції під керівництвом В. О. Латишевої (1934–2002 рр.).
Словник термінів і висловів документів Давньої Русі та Росіії XI‒XVIII століть / упоряд. В. М. Духопельников, С. С. Кушнарьов. ‒ Харків : ХНУ імені В. Н. Каразіна, 2017. ‒ 64 с.
До словника вміщено терміни і вислови, уживані в літописах, документах державного походження, духовних та договірних грамотах, особистому листуванні. Словник дасть змогу читачам ознайомитися з текстами документів, які містять слова, що побутували в мові наших предків. Значення окремих термінів, подані у словнику, допоможуть читачам зрозуміти функції і зміст документа.
Розвиток системи приват-доцентури в університетах Придніпровської України (1863–1917 рр.) : монографія / І. В. Таможська. – Х. : ХНУ імені В. Н. Каразіна, 2017. – 452 с.
Монографія присвячена історичним аспектам становлення систе ми приват-доцентури в університетах Придніпровської України в 1863–1917 роках. Досліджено особливості формування в цих умовах викладацького корпусу Університету Св. Володимира (м. Київ), Новоросійського (м. Одеса) та Харківського університетів.
Спогади про моє життя / Людвіг Генріх фон Якоб ; упоряд., коментар. С. О. Синюрка ; наук. ред. С. І. Посохов ; пер. з нім. О. М. Бєлозьорової. – Х. : ХНУ імені В. Н. Каразіна, 2016. – 300 с. – (Україна в записках мандрівників і мемуарах ; вип. 2).
Ця книга містить спогади професора Людвіга Якоба (1759–1827) – філософа та економіста, який викладав в Університеті Галле, а у 1807 р. став одним із перших професорів новозаснованого Харківського університету. Видання розраховане на викладачів та студентів, усіх тих, хто цікавиться історією та мемуаристикою.
Історія України : навчальний посібник / В. І. Танцюра, С. М. Куліш, О. О. Пересада. – Х. : ХНУ імені В. Н. Каразіна, 2016. – 492 с.
Навчальний посібник допомагає організувати самостійне опрацювання обов’язкового курсу «Історія України», розробленого згідно з кредитно-модульною системою навчання. Видання знайомить з історією й особливостями протікання найважливіших соціально-політичних процесів в Україні від найдавніших часів до сучасності.